Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Prihlásenie
Pravidlá

Newsletter

Ak chcete od nás dostávať na svoj e-mail informácie o novinkách na tejto stránke a v SSVPL, pridajte sa do databázy.
Zapíšte svoj e-mail do okienka a stlačte tlačítko pridať!


Počet odberateľov: 3223

Anketa

Ste pripojený do eZdravia?
Áno
14% 14%
 
Nie
86% 86%
 

Dni srdca proti cukrovke 2013

   


Vážené kolegyne, vážení kolegovia,

ako pokračovanie Svetového dňa srdca, ktorý je určený už každoročne na poslednú septembrovú nedeľu, organizuje SSVPL SLS už 5. ročník svojho vzdelávacieho projektu. Pripravujeme ho ako celoročný projekt premosťujúci edukačné aktivity na Slovensku a vo svete. V sieti viac ako 2000 ambulancií VL na Slovensku všeobecní lekári systematicky vysvetľujú dôležitosť kardiovaskulárnej prevencie, zdravého stravovania a zdravého pohybu pre zachovanie srdcovocievneho zdravia našich pacientov. Každý pacient má svojho všeobecného lekára a tak poskytovanie prevencie a informácií o správnej životospráve v ambulanciách praktikov je pre zdravie populácie veľmi významné. V edukačných kampaniach je veľmi dôležité aby ľudia zistili, že absolvovanie preventívnej prehliadky u všeobecného lekára v intervale 1x za dva roky je poistkou zdravia.
Tento rok je zameraný okrem zdôraznenia prvých príznakov AIM a NCMP, ktoré by mal byť schopný rozpoznať každý pacient, alebo jeho rodina čo najskôr, aj na upozornenie na súvislosť cukrovky s kardiovaskulárnym ochorením. Kampaň sa nesie v duchu hesla: Nechoďte na LSPP, volajte RZP(tel. 155 alebo 112). Je potrebné neustále pripomínať, že po vzniku akútneho infarktu alebo cievnej mozgovej príhody môžu rozhodovať doslova sekundy a minúty, či vôbec a ako pacient prežije.
Prednáška Martiny Jandzíkovej v Prahe na ČS dni Wonca World konferencie.
Za základný pilier kardiovaskulárnej prevencie je dnes považovaná dostupnosť prevencie, včasnej diagnostiky a modernej liečby cukrovky už v ambulancii všeobecného lekára. Aj na Slovensku potrebujeme urobiť praktické kroky na zvýšenie kompetencií všeobecných lekárov v tejto oblasti. Žiadame Vás aby Ste sa do projektu zapojili v čo najväčšom počte aby sme mohli demonštrovať náš prínos v komplexnej starostlivosti o pacientov. V prílohe je dotazník projektu. Vyplnené dotazníky pošlite poštou na adresu SSVPL SLS: Námestie SNP 10, 814 66 Bratislava alebo odovzdajte na XXXIV. Preventívnej výročnej konferencii SSVPL SLS v stánku SSVPL SLS v hoteli Bellevue najneskôr do 18.10.2013 do 18.00 hod.
Zúčastnených zaradíme do zlosovania v sobotu 19.10.2013 v kongresovej sále I. v Grandhoteli Bellevue o hodnotné prístroje na vybavenie našich ambulancií.

Pozývame Vás do projektu

V Bratislave 4.10.2013

                                       Peter Lipták a Martina Jandzíková, koordinátori projektu
                                       Peter Makara, prezident SSVPL SLS


list organizátorov
dotazník projektu                                                                   
samolepka


Diskusné fórum: Dni srdca proti cukrovke 2013
vytlačiť | na vrch stránky
pošli na vybrali.sme.sk