Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Prihlásenie








Pravidlá

Newsletter

Ak chcete od nás dostávať na svoj e-mail informácie o novinkách na tejto stránke a v SSVPL, pridajte sa do databázy.
Zapíšte svoj e-mail do okienka a stlačte tlačítko pridať!






Počet odberateľov: 3223

Anketa

Ste pripojený do eZdravia?
Áno
14% 14%
 
Nie
86% 86%
 
Diskusné fórumLekári

Problémy očkovania 2012

Pridávať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
Viera 93
14.10.2012 16:41:21
Dotujeme očkovanie proti chrípke?!

Za 1 dávku Fluarix platím 6,54 eura.Platím 

už zo zdanených prostriedkov.Poisťovňa mi udradí 6,54 eur.Ovšem mi strhnú  DPH:19%!!Čiže očkovanie neni bez doplatku ako sa uvádza v mediách ev hlási MZDR-ale ja ho dotujem svojimi približne 1,3 eurami!!! Je to tak?Prosím o názor dr.P.Liptáka.

   S podravom Ladislav

Margaréta 653
22.10.2012 05:33:53
Re: Dotujeme očkovanie proti chrípke?!
1.u Fluarixu bola iná situácia v tom, že sme ho mali nakupovať v lekárni za 6,69. Bol zaradený ako  "AS",vakcína s doplatkom - 5.85+0,84. Takto to bolo v septembri. 0,84 sme mali vyberať na ambulancii ako doplatok od pacienta. V priebehu októbra výrobca znížil cenu o doplatok pacienta a vakcína sa stala bezdoplatková. Takže by sme ju mali nakupovať za 5,85 tak ako Vaxigrip. Poisťovni vždy účtujeme 6,54 takže na jednej vakcíne získavame 0,69 "polmaržu". Lekáreň si podľa novej legislatívy nemôže účtovať celú maržu ale jej polovicu musí nechať ambulancii. Zdá sa mi, že lekáreň Vám zle naúčtovala cenu vakcín. Ak Ste nakupovali ešte v septembri tak ste mali nakupovať za 6,69 s tým, že 0,84 budete vyberať doplatok od pacienta a 0,69 - polmaržu získate od poisťovne. Neskôr, po znížení ceny výrobcom, Vám mali predať za 5,85 s tým že polmaržu 0,69 získate od poisťovne. Cena 6,54 za vakcínu v lekárni tohto roku nebola nikdy.
2. Daň neplatíme z obratu ale iba zo zisku. Takže keď nakúpim 100 vakcín za 585€ poisťovni naúčtujem 654€. Mám z toho zisk 69€ a iba o túto sumu sa zväčší môj daňový základ. 

Takže nedotujeme, problém môže byť nákup v lekárni, ako ukazuje aj tento prípad.

S pozdravom Peter Lipták. 

Dotujeme očkovanie proti chrípke?!:

Za 1 dávku Fluarix platím 6,54 eura.Platím 

už zo zdanených prostriedkov.Poisťovňa mi udradí 6,54 eur.Ovšem mi strhnú  DPH:19%!!Čiže očkovanie neni bez doplatku ako sa uvádza v mediách ev hlási MZDR-ale ja ho dotujem svojimi približne 1,3 eurami!!! Je to tak?Prosím o názor dr.P.Liptáka.

   S podravom Ladislav

Viera 93
26.10.2012 19:37:35
Ešte o nákupe očkovacej látky proti chrípke

Ja zaplatím napr za Fluarix 5,80-zdrav.poistovna mi preplatí 6,54.Tie prostriedky,ktoré investujem do nákupu už boli zdanené.Zo 6,54 ale musím odviesť 48-49% dane/DPH,soc.poist,zdrav poistenie,ostatné odvody, etc../Ako to je?!

 S pozdravom Ladislav

Margaréta 653
29.10.2012 21:10:40
Re: Ešte o nákupe očkovacej látky proti chrípke
Daň neplatíme z obratu ale zo  zisku!
Do daňového základu, z ktorého platíte daň a počítate odvody si započítavate iba rozdiel  medzi 6,54 čo vám pošle poisťovňa a cenou v lekárni (táto je už aj s DPH, t. 5,85 €) t.j. 0,69 € na vakcínu x počet vakcín. Toto je suma navyše, ktorú získame za nákup vakcín a iba tú si dáme do daňového základu. 
Predsa ak Vám pošlú poisťovne mesačne cca 3000 € na ambulanciu  tiež z toho neplatíte 19% daň a spolu z odvodmi potom neplatíte z toho predsa každý mesiac 1500 € odvody a dane.
Predsa si spočítate všetky svoje príjmy a odčítate svoje výdaje a iné daňovo uznateľné náklady a až z toho čo vám zvýši sa počítajú dane a odvody.   

Poraďte sa so svojím účtovníkom, ktorý Vám robí daňové priznanie.
Takže z očkovania máme mierny finančný profit, nesieme ale určité finančné riziko a otázka je ako si to zorganizovať aby sme ho minimalizovali. K tomu som sa vyjadril na stránke.
Dovidenia
Peter Lipták

pošli na vybrali.sme.sk