Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Prihlásenie
Pravidlá

Newsletter

Ak chcete od nás dostávať na svoj e-mail informácie o novinkách na tejto stránke a v SSVPL, pridajte sa do databázy.
Zapíšte svoj e-mail do okienka a stlačte tlačítko pridať!


Počet odberateľov: 3220

Anketa

Ste pripojený do eZdravia?
Áno
14% 14%
 
Nie
86% 86%
 
Diskusné fórumLekári

CRP=STOP zbytočným ATB

Pridávať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
Margaréta 653
12.03.2012 06:38:37
z e-mailovej pošty

Dobrý večer p. MUDr. Peter Lipták,

ďakujem za doterajšie správy o diani v zdravotníctve, v ktorých sa aj vďaka Vám viem orientovať, za čo som Vám veľmi vďačný a dúfam, že to tak bude aj v budúcnosti pokračovať, lebo mi to veľmi pomáha. Stal sa zo mňa nadšenec a fanda elektronizácie v zdravotníctve. S poisťovňou Dôvera komunikujem od júla 2008 výhradne len elektronoicky a už aj asi od januára tohto roku aj potvrdzujem aj faktúry. S VšZP je to trocha zložitejšie, lebo oni zaostávajú za súkromným sektorom. S nimi spolupracujem tak, že ja im posielam dávky elektronicky už od januára 2011, ale doklady im posielam iba od minulého mesiaca. S poisťovňou Union je to hrozné, lebo oni na elektronizácii asi vôbec nepracujú.

Teraz k tomu, o čo by som Vás chcel poprosiť, lebo sa k tomu neviem nijako dostať, ani na googli vygoogliť. Nikde nie je informácia, od kedy je povinný prístroj CRP na všeobecnej ambulancii pre dospelých a ako to je či bude s platbami pri jeho používaní na našej ambulancií?
Viem, že asi od 1.1.2011 je to povinná výbava u detských lekárov, ale u všeobecných lekárov pre dospelých, tu som na pochybách. Niektorí lekári u nás ten prístroj majú a používajú a niektorí inkasujú za to priame platby. V novinových článkoch je rôzny výklad lekárov i poisťovní na jeho používanie i platenie.

Prosím Vás, ak môžete sa mi k tomu vyjadriť, budem Vám veľmi povďačný. Veľmi mi pomohla Vaša promtná informácia o vykazovaní výkonu pre poisťovňu VšZP na výkon 252c. Poisťovňa to asi naschvál zmenila na poslednú chvíľu, a mysleli si, že to lekári všeobecniari nestihnú zmeniť, ale my sme to aj vďaka Vám stihli a zmenili.
Nedali sme im šancu nezaplatiť očkovanie, ktoré by inak bolo určite dôvodom na pozastavenie platieb.

V.G., Spišská Nová Ves

pošli na vybrali.sme.sk