Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Prihlásenie








Pravidlá

Newsletter

Ak chcete od nás dostávať na svoj e-mail informácie o novinkách na tejto stránke a v SSVPL, pridajte sa do databázy.
Zapíšte svoj e-mail do okienka a stlačte tlačítko pridať!






Počet odberateľov: 3222

Anketa

Ste pripojený do eZdravia?
Áno
14% 14%
 
Nie
86% 86%
 
Diskusné fórumLekári

O hlavnom odborníkovi MZ SR pre VL

Pridávať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
Andrea 680
06.06.2013 16:34:37
Novy rezidentsky program

Ako mlada vseobecna lekarka som rada ze sa zacala konecne riesit situacia ohladom pre- aj postgradualneho studia VPL. VPL patri uz na fakulty mediciny a medici by mali byt s tymto odborom oboznamený uz pocas skoly, Čomu ale nechapem a zda sa mi to nelogicke je ocakavat ze student mediciny bude uz v 5. ročniku vediet co chce robit za odbor a necha sa upisat na vseobecne lekarstvo predtym nez zakusi skutocnu prax. Dobre vieme ze teoria a prax su uplne odlisne skusenosti. Ja sama som sa dostala k VPL az po roku praxe na inej klinike. Preto sa pytam, kde sa zabudlo na mladych lekarov, ktori sa rozhodnu pre VPL v poslednom rocniku, pripadne az po 2-3 rokov praxe..Tí maju smolu? Ved uz teraz sa na nich zabuda. Sama, ani neviem akym stastim, som zamestnana u VPL, u ktoreho ale vobec nepracujem. A to vyse 3 rokov. Potom sme my buduci VPL donutení sa tvarit ze chceme byt internistami a po postupovej skuske odist z kliniky, lebo sme sa rozhodli, zrazu, pre VPL. Alebo mame moznost cele 3 roky si platit vsetky staze ako samoplatci...to ale uz neviem kto je taky bohatý aby si to mohol dovolit. Ja dufam, ze ten program odstrani tieto "male trhlinky" a kompetentní si uvedomia, ze absolutne a zasadne zabudli na dolezitu skupinu mladych lekarov, ktorí chcu studovat VPL ale nemaju sa ako k tomu dostat. Kedze v ziadnej nemocnici vas nezamestnaju ak im poviete ze chcete byt VPL. Priklad by sme si mohli zobrat z Ceskej republiky, kde rezidentsky program funguje uz niekolko rokov a myslim si ze celkom dobre. 

pošli na vybrali.sme.sk