Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Prihlásenie
Pravidlá

Newsletter

Ak chcete od nás dostávať na svoj e-mail informácie o novinkách na tejto stránke a v SSVPL, pridajte sa do databázy.
Zapíšte svoj e-mail do okienka a stlačte tlačítko pridať!


Počet odberateľov: 3209

Anketa

Ste pripojený do eZdravia?
Áno
14% 14%
 
Nie
86% 86%
 
Diskusné fórumLekári

CRP=STOP zbytočným ATB

Pridávať príspevky môžu len prihlásení užívatelia.
Margaréta 653
12.03.2012 06:38:37
z e-mailovej pošty

Dobrý večer p. MUDr. Peter Lipták,

ďakujem za doterajšie správy o diani v zdravotníctve, v ktorých sa aj vďaka Vám viem orientovať, za čo som Vám veľmi vďačný a dúfam, že to tak bude aj v budúcnosti pokračovať, lebo mi to veľmi pomáha. Stal sa zo mňa nadšenec a fanda elektronizácie v zdravotníctve. S poisťovňou Dôvera komunikujem od júla 2008 výhradne len elektronoicky a už aj asi od januára tohto roku aj potvrdzujem aj faktúry. S VšZP je to trocha zložitejšie, lebo oni zaostávajú za súkromným sektorom. S nimi spolupracujem tak, že ja im posielam dávky elektronicky už od januára 2011, ale doklady im posielam iba od minulého mesiaca. S poisťovňou Union je to hrozné, lebo oni na elektronizácii asi vôbec nepracujú.

Teraz k tomu, o čo by som Vás chcel poprosiť, lebo sa k tomu neviem nijako dostať, ani na googli vygoogliť. Nikde nie je informácia, od kedy je povinný prístroj CRP na všeobecnej ambulancii pre dospelých a ako to je či bude s platbami pri jeho používaní na našej ambulancií?
Viem, že asi od 1.1.2011 je to povinná výbava u detských lekárov, ale u všeobecných lekárov pre dospelých, tu som na pochybách. Niektorí lekári u nás ten prístroj majú a používajú a niektorí inkasujú za to priame platby. V novinových článkoch je rôzny výklad lekárov i poisťovní na jeho používanie i platenie.

Prosím Vás, ak môžete sa mi k tomu vyjadriť, budem Vám veľmi povďačný. Veľmi mi pomohla Vaša promtná informácia o vykazovaní výkonu pre poisťovňu VšZP na výkon 252c. Poisťovňa to asi naschvál zmenila na poslednú chvíľu, a mysleli si, že to lekári všeobecniari nestihnú zmeniť, ale my sme to aj vďaka Vám stihli a zmenili.
Nedali sme im šancu nezaplatiť očkovanie, ktoré by inak bolo určite dôvodom na pozastavenie platieb.

V.G., Spišská Nová Ves

pošli na vybrali.sme.sk

Štatistika návštev

Celkom od 2010
1833175
Celkom za 2021
32115
Tento mesiac
13805
Dnes
92